Економіка Бразилії« Бразилія Економічний розвиток   |   Полягання економіки Бразилії і її роль в світовому господарстві »

Бразилія - найбільш розвинена в Латинській Америці країна. Має найбільший серед латиноамериканських країн економічний потенціал, проте диференціація в доходах дуже велика, як і різниця в розвитку східних і західних регіонів.

Економічні райони

Зазвичай Бразилія ділиться на 5 економічних регіонів.

  • Північ
  • північний Схід
  • Південь
  • південний Схід
  • Центро-захід

найекономічніше розвиненим є південний Схід, де розташовані основні економічні центри країни - Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу і Белу-орізонті. Сан-Паулу нерідко називають локомотивом, який тягне всю економіку Бразилії. Південь є головним сільськогосподарським регіоном країни, де обробляється рис, пшениця і соя. У Центро-заході переважає тваринництво.

Сільське господарство

В сільському господарстві Бразилії зайняте 20 % робочої сили. По експорту сільськогосподарської продукції Бразилія знаходиться на третьому місці в світі, її частка в світовому експорті цієї продукції складає 6,1 %. Частка сільськогосподарської продукції в експорті Бразилії досягає майже третини.

Технічні культури

Кава є однією з головних статей експорту Бразилії. У 2002 році зібрано 2390,3 млн. тонн кави, що складає третину від світового виробництва. По його виробництву Бразилія стоїть на 1 місці в світі. Бразилія займає 1 місце в світі по виробництву цукрового очерету, з якого робиться етанол, використовуваний в основному, як паливо для автомобілів. У 2002 році зібрано 360,6 млн.
тонн або 28 % від світового виробництва. Вирощуються також какао-боби (172 млн. тонн), натуральний каучук (95,9 млн. т), бавовник (2,2 млн. тонн) і соя (41,9 млн. тонн, чверть світового виробництва)

Споживчі культури

Основними споживчими культурами Бразилії є пшениця, кукурудза і мал. У 2002 році зібрано: