Про економіку Венесуели« Уго Чавес перекроює економіку Венесуели   |   Венесуела Економіка »


Венесуела - Про економіку Венесуели Промисловість Венесуели

В країні розвивається машинобудування, основою якого стала автоскладальна промисловість. Діють заводи по виробництву тракторів і сільськогосподарського інвентаря, транспортного і будівельного устаткування, інструментів і інші металообробні підприємства. Є також підприємства по виробництву електро-, радіо- і телевізійної апаратури.
У зв′язку з крупним будівництвом в нафтовій, гірничорудній і оброблювальній промисловості, міським і автодорожнім будівництвом швидко росте виробництво будматеріалів.

Сільське господарство Венесуели

Країна має в своєму розпорядженні значну кількість зручних для обробки земель, проте обробляється лише невелика частина їх. Крім того, до недавнього часу в країні панувала відстала форма землеволодіння і землекористування, при якій на долю 2% господарств, що належали найбільшим землевласникам, доводилося 80%, а на долю половини всіх господарств - тільки 1% врахованого земельного фонду.
Це зумовило украй низький рівень використання землі і продуктивності праці. В результаті сільське господарство було найбільш відсталою галуззю економіки. У 1950 р. імпорт продовольства і сільськогосподарської сировини складав половину, в 1960 р. - третина їх споживання в країні.

Положення стало мінятися в 60-70-х роках у міру проведення аграрної реформи. За рахунок викупу урядом у латифундистів не використаних ними земель, а також з державного земельного фонду значна частина селян отримала земельні ділянки.

Землеробство дає 45 % вартості продукції сільського господарства. Основний землеробський район - гірська область на півночі і північному заході Венесуели. Тут знаходиться 2/3 всіх орних землі.


Tags: , , , , , ,

Венесуела


Схожі записи